Szkolenie dla facilitatorów sesji i-Lab i administratorów oprogramowania VBS

W dniach 21-25.09.2015 r. nasz Partner z Radomia – Instytut Technologii Eksploatacji – PIB zorganizował „Szkolenie dla facilitatorów sesji i-Lab i administratorów oprogramowania VBS”. Szkolenie odbyło się w ramach „IO4 – Wzrost kwalifikacji kadry dydaktycznej instytucji partnerskich”, uczestniczyli w nim przedstawiciele wszystkich instytucji partnerskich projektu – łącznie 9 osób.

W ciągu 5 intensywnych dni szkolenia jego uczestnicy nabyli nowe umiejętności w zakresie przygotowania i prowadzenia sesji w Laboratorium Innowacji oraz wykorzystania go w zakresie rozwoju kompetencji nauczycieli pedagogiki specjalnej i osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Co najważniejsze, osoby uczestniczące w szkoleniu zostały przygotowane do tego, aby wziąć na siebie ciężar propagowania idei i-Laba we własnych instytucjach partnerskich oraz uczestnictwa w wypracowaniu kolejnych rezultatów naszego projektu. Absolwenci szkolenia będą również odpowiedzialni za zarządzanie Laboratorium Innowacji po zakończeniu projektu i wykorzystanie go zgodnie z potrzebami instytucji partnerskich.

Uczestnicy szkolenia Radom opuszczali z głowami pełnymi pomysłów jak wykorzystać Laboratorium Innowacji w obszarze prowadzonej działalności, ale również z wielkim zapałem i pozytywnym nastawieniem w stosunku do czekającej nas jeszcze w projekcie pracy.