i-Lab created by The Institute for Sustainable Technologies – National Research Institute

 

Laboratorium Innowacji (i-Lab)

Instytut Technologii Eksploatacji – Państwowy Instytut Badawczy

Ośrodek Badań i Rozwoju Edukacji Zawodowej

ul. Pułaskiego 6/10, 26-600 Radom

www.itee.radom.pl

Infrastruktura i-Laba

Laboratorium Innowacji w Radomiu powstało w 2007 r., w ramach Europejskiego Programu Rozwoju Kompetencji dla Laboratoriów Innowacji. Jest pierwszym Laboratorium Innowacji w Polsce. Zostało zorganizowane w wydzielonej części głównego budynku Instytutu Technologii Eksploatacji – PIB w Radomiu. Składa się z dwóch połączonych pomieszczeń: przestrzeni roboczej wyposażonej w sprzęt IT oraz części do organizowania przerw. Do dyspozycji użytkowników i-Laba pozostają ponadto dwie sale seminaryjne, wydzielony hol oraz pomieszczenie do organizacji cateringu.

W radomskim i-Labie mogą pracować grupy max 15 osobowe.

Wyposażenie i-Laba

Przestrzeń robocza wyposażona została w 15 stanowisk komputerowych, ustawionych na 3 wyspach, podłączonych do sieci Internet. Komputer moderatorów podłączony został do projektora multimedialnego i ekranu plazmowego. W radomskim i-Labie wykorzystywane jest oprogramowanie VirtualBrainstorm (VBS).

Duże pomieszczenie do organizacji przerw stylizowane jest na dno morza (akwarium, żywe ryby, rośliny wodne, motywy morskie, piasek, muszle, dźwięki szumu wody itp.). Wyposażone zostało w modułowe meble umożliwiające zmianę aranżacji wnętrza – w zależności od potrzeb użytkowników.

i-Lab wyposażony jest w system audio, różnorodne oświetlenie, tablice sucho ścieralne, duży wybór materiałów i pomocy dydaktycznych, pozwalających na stosowanie w i-Labie wielu metod pracy.

Moderatorzy i-Laba (kontakt)

  • Jolanta Religa (jola.religa@itee.radom.pl)
  • Katarzyna Skoczylas (katarzyna.skoczylas@itee.radom.pl)
  • Tomasz Sułkowski (tomasz.sulkowski@itee.radom.pl)

Kto może korzystać z i-Laba:

Zapraszamy do współpracy instytucje (szkoły, uczelnie, przedsiębiorstwa, organy administracji, organizacje pozarządowe), które chcą wykorzystać potencjał i-Laba w zakresie kreowania i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań dotyczących np.: rozwoju kadry, planowania badań, zarządzania zmianą, planowania strategicznego, działalności organizacji.